Курс лекцій з дисципліни "Основи інформаційних технологій"

:: Навігація ::

Головна/Зміст
Заняття 1
Заняття 2
Заняття 3
Заняття 4
Заняття 5
Заняття 6
Заняття 7
Заняття 8
Заняття 9
Заняття 10
Заняття 11
Заняття 12 (1)
Заняття 12 (2)
Заняття 12 (3)
Заняття 13
Заняття 14
Контрольні запитання
Книга для гостей
Додати в закладки

:: Оголошення ::

интересные товары +для дома оптом Уникальные товары - Интернет-магазин Опт-Дом.

Ломбард адрес и телефон в СочиОбщий вес 45 г. Цена 130 000 Подробности и размер возможной скидки у нас на сайте www.lombard-clever.ru #золото, #золотойкрест, #крестсбриллиантами, #ломбардсочи, #ломбардклевер, #сочиломбард, #займысочи, #деньгисочи. 4 месяца ago by lombard_clever Как-то так # ломбард #ломбардсочи #ломбардклевер #юмор #ржака #смех. Ремонт цифровой техники. 90866260

:: Статистика ::

Індекс якості сайту по Яндексу
 

 

 

Які пристрої утворюють зовнішню пам'ять?

2.10. Які пристрої утворюють зовнішню пам'ять?


Зовнішня пам'ять (ВЗУ) призначена для тривалого зберігання програм і даних, і цілісність її вмісту не залежить від того, включений або виключений комп'ютер. На відміну від оперативної пам'яті, зовнішня пам'ять не має прямого зв'язку з процесором. Інформація від ВЗУ до процесора і навпаки циркулює приблизно за такою ланцюжку:
 
До складу зовнішньої пам'яті комп'ютера входять:
• накопичувачі на жорстких магнітних дисках;
• накопичувачі на гнучких магнітних дисках;
• накопичувачі на компакт-дисках;
• накопичувачі на магніто-оптичних компакт-дисках;
• накопичувачі на магнітній стрічці (стримери) і ін.

1. Накопичувачі на гнучких магнітних дисках
Гнучкий диск (англ. Floppy disk), або ліскета, - носій невеликого обсягу інформації, що представляє собою гнучкий пластиковий диск в захисній оболонці. Використовується для перенесення даних з одного комп'ютера на інший і для розповсюдження програмного забезпечення.
 
    Пристрій дискети
Дискета складається з круглої полімерної підкладки, покритої з обох сторін магнітним окислом і поміщеної в пластикову упаковку, на внутрішню поверхню якої нанесене очищає покриття. В упаковці зроблені з двох сторін радіальні прорізи, через які головки зчитування / запису накопичувача одержують доступ до диска.
  
  
  
Спосіб запису двійкової інформації на магнітному середовищі називається магнітним кодуванням. Він полягає в тому, що магнітні домени в середовищі вибудовуються уздовж доріжок у напрямку прикладеного магнітного поля своїми північними і південними полюсами. Зазвичай встановлюється однозначна відповідність між двійковою інформацією та орієнтацією магнітних доменів.
Інформація записується по концентричних доріжках (треках), які діляться на сектори. Кількість доріжок і секторів залежить від типу і формату дискети. Сектор зберігає мінімальну порцію інформації, яка може бути записана на диск або лічена. Ємність сектора постійна і складає 512 байтів.
 
В даний час найбільшого поширення набули дискети з наступними характеристиками: діаметр 3,5 дюйма (89 мм), ємність 1,44 Мбайт, число доріжок 80, кількість секторів на доріжках 18.
Дискета встановлюється в накопичувач на гнучких магнітних дисках (англ. Floppy-disk drive), автоматично в ньому фіксується, після чого механізм накопичувача розкручується до частоти обертання 360 хв-1. У накопичувачі обертається сама дискета, магнітні головки залишаються нерухомими. Дискета обертається тільки при зверненні до неї. Накопичувач пов'язаний із процесором через контролер гнучких дисків.
Останнім часом з'явилися тридюймові дискети, які можуть зберігати до 3 Гбайт інформації. Вони виготовляються за новою технологією Nano2 і вимагають спеціального обладнання для читання і запису.
2. Накопичувачі на жорстких магнітних дисках
Якщо гнучкі диски - це засіб перенесення даних між комп'ютерами, то жорсткий диск - інформаційний склад комп'ютера.
Накопичувач на жорстких магнітних дисках (англ. HDD - Hard Disk Drive) або Винчестерский накопичувач - це найбільш масове запам'ятовуючий пристрій великої ємності, в якому носіями інформації є круглі алюмінієві пластини - Платтер, обидві поверхні яких покриті шаром магнітного матеріалу. Використовується для постійного зберігання інформації - програм і даних.
 
Як і у дискети, робочі поверхні Платтер розділені на кільцеві концентричні доріжки, а доріжки - на сектори. Головки зчитування-запису разом з їх несучою конструкцією і дисками укладені в герметично закритий корпус, званий модулем даних. При установці модуля даних на дисковод він автоматично з'єднується з системою, підкачувати очищений охолоджене повітря. Поверхня плотера має магнітне покриття товщиною всього лише в 1,1 мкм, а також шар мастила для запобігання головки від пошкодження при опусканні і підйомі на ходу. При обертанні плотера над ним утворюється повітряний прошарок, який забезпечує повітряну подушку для зависання головки на висоті 0,5 мкм над поверхнею диска.
Вінчестерського накопичувачі мають дуже велику ємність: від 10 до 100 Гбайт. У сучасних моделей швидкість обертання шпинделя (обертаючого валу) зазвичай становить 7200 об / хв, середній час пошуку даних 9 мс, середня швидкість передачі даних до 60 Мбайт / с. На відміну від дискети, жорсткий диск обертається безперервно. Всі сучасні накопичувачі забезпечуються вбудованим кешем (звичайно 2 Мбайта), який суттєво підвищує їх продуктивність. Винчестерский накопичувач пов'язаний із процесором через контролер жорсткого диска.
3. Накопичувачі на компакт-дисках
 
Тут носієм інформації є CD-ROM (Сompact Disk Read-Only Memory - компакт диск, з якого можна тільки читати).
CD-ROM являє собою прозорий полімерний диск діаметром 12 см і товщиною 1,2 мм, на одну сторону якого напилюв світловідбиваючий шар алюмінію, захищений від пошкоджень шаром прозорого лаку. Товщина напилення становить кілька десятитисячних доль міліметра.
Інформація на диску представляється у вигляді послідовності западин (поглиблень в диску) і виступів (їх рівень відповідає поверхні диска), розміщених на спіральній доріжці, що виходить з області поблизу осі диска. На кожному дюймі (2,54 см) по радіусу диска розміщується 16 тисяч витків спіральної доріжки. Для порівняння - на поверхні жорсткого диска на дюймі по радіусу поміщається лише кілька сотень доріжок. Ємність CD досягає 780 Мбайт. Інформація наноситься на диск при його виготовленні і не може бути змінена.
CD-ROM володіють високою питомою інформаційною ємністю, що дозволяє створювати на їх основі довідкові системи та навчальні комплекси з великою ілюстративної базою. Один CD з інформаційної ємності дорівнює майже 500 дискетам. Зчитування інформації з CD-ROM відбувається з досить високою швидкістю, хоча й помітно меншою, ніж швидкість роботи накопичувачів на жорсткому диску. CD-ROM прості й зручні в роботі, мають низьку питому вартість зберігання даних, практично не зношуються, не можуть бути уражені вірусами, c них неможливо випадково стерти інформацію.
На відміну від магнітних дисків, компакт-диски мають не безліч кільцевих доріжок, а одну - спіральну, як у грамплатівок. У зв'язку з цим, кутова швидкість обертання диска не постійна. Вона лінійно зменшується в процесі просування читаючої лазерної головки до краю диска.
 
  Для роботи з CD-ROM потрібно підключити до комп'ютера накопичувач CD-ROM (рис. 2.9), що перетворює послідовність поглиблень і виступів на поверхні CD-ROM в послідовність двійкових сигналів. Для цього використовується зчитує голівка з мікролазера і світлодіодом. Глибина западин на поверхні диска дорівнює чверті довжини хвилі лазерного світла. Якщо в двох послідовних тактах зчитування інформації промінь світла лазерної головки переходить з виступу на дно западини або назад, різниця довжин шляхів світла в цих тактах змінюється на півхвилю, що викликає посилення або ослаблення спільно потрапляють на світлодіод прямого і відбитого від диска світла.
Якщо в послідовних тактах зчитування довжина шляху світла не змінюється, то і стан світлодіода не змінюється. В результаті струм через світлодіод утворює послідовність двійкових електричних сигналів, відповідних поєднанню западин і виступів на доріжці.
 
                  Профіль доріжки CD-ROM
> Різна довжина оптичного шляху променя світла в двох послідовних тактах зчитування інформації відповідає двійковим одиницям. Однакова довжина відповідає двійковим нулях.
Сьогодні майже всі персональні комп'ютери мають накопичувач CD-ROM. Але багато мультимедійні інтерактивні програми занадто великі, щоб поміститися на одному CD. На зміну технології СD-ROM стрімко йде технологія цифрових відеодисків DVD. Ці диски мають той самий розмір, що і звичайні CD, але вміщають до 17 Гбайт даних, тобто за обсягом замінюють 20 стандартних дисків CD-ROM. На таких дисках випускаються мультимедійні ігри та інтерактивні відеофільми відмінної якості, що дозволяють глядачеві переглядати епізоди під різними кутами камери, вибирати різні варіанти закінчення картини, знайомитися з біографіями знялися акторів, насолоджуватися чудовою якістю звуку.
4. Записуючі оптичні та магнітооптичні накопичувачі
• Записує накопичувач CD-R (Compact Disk Recordable) здатний, поряд з прочитанням звичайних компакт-дисків, записувати інформацію на спеціальні оптичні диски ємністю 650 Мбайт. У дисках CD-R відображає шар виконаний з золотою плівки. Між цим шаром і полікарбонатною основою розташований реєструючий шар з органічного матеріалу, темніючого при нагріванні. У процесі запису лазерний промінь нагріває обрані точки шару, які темніють і перестають пропускати світло до отражающему шару, утворюючи ділянки, аналогічні западин. Накопичувачі CD-R, завдяки сильному здешевлення, набувають все більшого поширення.
 
• Накопичувач на магніто-оптичних компакт-дисках СD-MO (Compact Disk - Magneto Optical) (рис. 2.10). Диски СD-MO можна багаторазово використовувати для запису. Ємність від 128 Мбайт до 2,6 Гбайт.
• Записує накопичувач CD-R (Compact Disk Recordable) здатний, поряд з прочитанням звичайних компакт-дисків, записувати інформацію на спеціальні оптичні диски. Ємність 650 Мбайт.
• Накопичувач WARM (Write And Read Many times), дозволяє виробляти багаторазову запис і зчитування.
 
5. Накопичувачі на магнітній стрічці (стримери) і накопичувачі на змінних дисках
Стример (англ. Tape streamer) - пристрій для резервного копіювання великих обсягів інформації. В якості носія тут застосовуються касети з магнітною стрічкою ємністю 1 - 2 Гбайта і більше.
 
Стримери дозволяють записати на невелику касету з магнітною стрічкою величезну кількість інформації. Вбудовані в стример засоби апаратного стиснення дозволяють автоматично ущільнювати інформацію перед її записом і відновлювати після зчитування, що збільшує обсяг інформації, що зберігається.
Недоліком стримерів є їх порівняно низька швидкість запису, пошуку й зчитування інформації.
Останнім часом все ширше використовуються накопичувачі на змінних дисках, які дозволяють не тільки збільшувати об'єм інформації, а й переносити інформацію між комп'ютерами. Обсяг змінних дисків - від сотень Мбайт до декількох Гігабайт.


:: Наша кнопка ::

Отримати код кнопки:


:: Реклама ::

смотреть категории порно видео онлайн бесплатно без регистрации и смс


:: Посилання ::

Ласкаво просимо на наш сайт informatuka.info. Тут ви зможете знайти повний курс лекцій з предмету інформатика, які допоможуть вам здобути кращі знання в області цієї галузі.

 


Copyright © Kivi-X, 2007-2022