Курс лекцій з дисципліни "Основи інформаційних технологій"

:: Навігація ::

Головна/Зміст
Заняття 1
Заняття 2
Заняття 3
Заняття 4
Заняття 5
Заняття 6
Заняття 7
Заняття 8
Заняття 9
Заняття 10
Заняття 11
Заняття 12 (1)
Заняття 12 (2)
Заняття 12 (3)
Заняття 13
Заняття 14
Контрольні запитання
Книга для гостей
Додати в закладки

:: Оголошення ::

домашнее порно видео онлайн 90866260

:: Статистика ::

Індекс якості сайту по Яндексу
 

 

 

На яких принципах побудовані комп'ютери?

2.3. На яких принципах побудовані комп'ютери?


В основу побудови переважної більшості комп'ютерів покладено такі загальні принципи, сформульовані в 1945 р американським ученим Джоном фон Нейманом.
 
  
Рис. 2.2. Джон фон Нейман, 1945
1. Принцип програмного керування. З нього випливає, що програма складається з набору команд, які виконуються процесором автоматично один за одним у певній послідовності.
Вибірка програми з пам'яті здійснюється за допомогою лічильника команд. Цей регістр процесора послідовно збільшує зберігається в ньому адреса чергової команди на довжину команди.
А так як команди програми розташовані в пам'яті один за одним, то тим самим організовується вибірка ланцюжка команд з послідовно розташованих комірок пам'яті.
Якщо ж потрібно після виконання команди перейти ні до наступної, а до якоїсь іншої, використовуються команди умовного або безумовного переходів, які заносять в лічильник команд номер комірки пам'яті, що містить наступну команду. Вибірка команд з пам'яті припиняється після досягнення та виконання команди "стоп".
Таким чином, процесор виконує програму автоматично, без втручання людини.
2. Принцип однорідності пам'яті. Програми і дані зберігаються в одній і тій же пам'яті. Тому комп'ютер не розрізняє, що зберігається в даній комірці пам'яті - число, текст або команда. Над командами можна виконувати такі ж дії, як і над даними. Це відкриває цілий ряд можливостей. Наприклад, програма в процесі свого виконання також може піддаватися переробці, що дозволяє задавати в самій програмі правила отримання деяких її частин (так в програмі організовується виконання циклів і підпрограм). Більше того, команди однієї програми можуть бути отримані як результати виконання іншої програми. На цьому принципі засновані методи трансляції - перекладу тексту програми з мови програмування високого рівня на мову конкретної машини.
3. Принцип адресності. Структурно основна пам'ять складається з перенумерованих осередків; процесору в довільний момент часу доступна будь осередок. Звідси випливає можливість давати імена областям пам'яті, так, щоб до запомненним в них значенням можна було згодом звертатися або міняти їх в процесі виконання програм з використанням привласнених імен.
Комп'ютери, побудовані на цих принципах, відносяться до типу фон-нейманівська. Але існують комп'ютери, принципово відрізняються від фон-нейманівська. Для них, наприклад, може не виконуватися принцип програмного управління, тобто вони можуть працювати без "лічильника команд", що вказує поточну виконувану команду програми. Для звернення до якої-небудь змінної, що зберігається в пам'яті, цим комп'ютерам не обов'язково давати їй ім'я. Такі комп'ютери називаються не-фон-нейманівська.


:: Наша кнопка ::

Отримати код кнопки:


:: Реклама ::


:: Посилання ::

Ласкаво просимо на наш сайт informatuka.info. Тут ви зможете знайти повний курс лекцій з предмету інформатика, які допоможуть вам здобути кращі знання в області цієї галузі.

 


Copyright © Kivi-X, 2007-2022