Курс лекцій з дисципліни "Основи інформаційних технологій"

:: Навігація ::

Головна/Зміст
Заняття 1
Заняття 2
Заняття 3
Заняття 4
Заняття 5
Заняття 6
Заняття 7
Заняття 8
Заняття 9
Заняття 10
Заняття 11
Заняття 12 (1)
Заняття 12 (2)
Заняття 12 (3)
Заняття 13
Заняття 14
Контрольні запитання
Книга для гостей
Додати в закладки

:: Оголошення ::

эвакуатор некрасовка, эвакуатор жулебино - вся подробная информация здесь 90866260

:: Статистика ::

Індекс якості сайту по Яндексу
 

 

 

Що таке архітектура і структура комп'ютера?

2.6. Що таке архітектура і структура комп'ютера?


При розгляді комп'ютерних пристроїв прийнято розрізняти їх архітектуру і структуру.
Архітектурою комп'ютера називається його опис на деякому загальному рівні, що включає опис користувача можливостей програмування, системи команд, системи адресації, організації пам'яті і т.д. Архітектура визначає принципи дії, інформаційні зв'язки і взаємне з'єднання основних логічних вузлів комп'ютера: процесора, оперативного ЗУ, зовнішніх ЗУ і периферійних пристроїв. Спільність архітектури різних комп'ютерів забезпечує їх сумісність з точки зору користувача.
Структура комп'ютера - це сукупність його функціональних елементів і зв'язків між ними. Елементами можуть бути самі різні пристрої - від основних логічних вузлів комп'ютера до найпростіших схем. Структура комп'ютера графічно представляється у вигляді структурних схем, за допомогою яких можна дати опис комп'ютера на будь-якому рівні деталізації.
Найбільш поширені такі архітектурні рішення.
• Класична архітектура (архітектура фон Неймана) - одне арифметико-логічний пристрій (АЛП), через яке проходить потік даних, і один пристрій управління (УУ), через яке проходить потік команд - програма (рис. 2.1). Це однопроцесорний комп'ютер. До цього типу архітектури відноситься і архітектура персонального комп'ютера із загальною шиною, докладно розглянута в розділі 2.18 (рис. 2.26). Усі функціональні блоки тут пов'язані між собою загальною шиною, званої також системної магістраллю.
Фізично магістраль є багатодротову лінію з гніздами для підключення електронних схем. Сукупність проводів магістралі поділяється на окремі групи: шину адреси, шину даних і шину управління.
Периферійні пристрої (принтер та ін.) Підключаються до апаратури комп'ютера через спеціальні контролери - пристрої управління периферійними пристроями.
Контролер - пристрій, який пов'язує периферійне устаткування або канали зв'язку з центральним процесором, звільняючи процесор від безпосереднього управління функціонуванням даного обладнання.
• Многопроцессорная архітектура. Наявність в комп'ютері кількох процесорів означає, що паралельно може бути організовано багато потоків даних і багато потоків команд. Таким чином, паралельно можуть виконуватися кілька фрагментів одного завдання. Структура такої машини, що має загальну оперативну пам'ять і кілька процесорів, представлена ​​на рис. 2.3.
 
  
Рис. 2.3. Архітектура многопроцессорного комп'ютера
• Багатомашинна обчислювальна система. Тут кілька процесорів, що входять в обчислювальну систему, не мають спільної оперативної пам'яті, а мають кожен свою (локальну). Кожен комп'ютер в многомашинной системі має класичну архітектуру, і така система застосовується досить широко. Однак ефект від застосування такої обчислювальної системи може бути отриманий тільки при вирішенні завдань, що мають дуже спеціальну структуру: вона повинна розбиватися на стільки слабо пов'язаних підзадач, скільки комп'ютерів в системі.
Перевага у швидкодії багатопроцесорних і багатомашинних обчислювальних систем перед однопроцесорними очевидно.
• Архітектура з паралельними процесорами. Тут кілька АЛУ працюють під керуванням одного УУ. Це означає, що безліч даних може оброблятися за однією програмою - тобто по одному потоку команд. Висока швидкодія такої архітектури можна отримати тільки на завданнях, в яких однакові обчислювальні операції виконуються одночасно на різних однотипних наборах даних. Структура таких комп'ютерів представлена ​​на рис. 2.4.
 
  
Рис. 2.4. Архітектура з паралельним процесором
У сучасних машинах часто присутні елементи різних типів архітектурних рішень. Існують і такі архітектурні рішення, які радикально відрізняються від розглянутих вище.


:: Наша кнопка ::

Отримати код кнопки:


:: Реклама ::

Элитные индивидуалки москвы | проститутки Новосибирска район | Дешевые и элитные проститутки Челябинска


:: Посилання ::

Ласкаво просимо на наш сайт informatuka.info. Тут ви зможете знайти повний курс лекцій з предмету інформатика, які допоможуть вам здобути кращі знання в області цієї галузі.

 


Copyright © Kivi-X, 2007-2022