Курс лекцій з дисципліни "Основи інформаційних технологій"

:: Навігація ::

Головна/Зміст
Заняття 1
Заняття 2
Заняття 3
Заняття 4
Заняття 5
Заняття 6
Заняття 7
Заняття 8
Заняття 9
Заняття 10
Заняття 11
Заняття 12 (1)
Заняття 12 (2)
Заняття 12 (3)
Заняття 13
Заняття 14
Контрольні запитання
Книга для гостей
Додати в закладки

:: Оголошення ::

TEREX-DEMAG AC 40/2L Каталоги автокранов TEREX- DEMAG. Владельцам автокранов TEREX-DEMAG мы рады предложить услугу для упрощения процесса ремонта и заказа запасных частей. Если у вас в парке есть краны концерна TEREX-DEMAG (предыдущее название компании DEMAG Mobile Cranes), годом выпуска более 10 лет назад, и у вас не сохранился (или не шел в комплекте) каталог запасных частей, то вы можете заказать этот каталог у нас.

москва витамины для собак в москве 90866260 Купить Гвозди оптом по цене производителя.

:: Статистика ::

Індекс якості сайту по Яндексу
 

 

 

2.9. Які пристрої утворюють внутрішню пам'ять?

2.9. Які пристрої утворюють внутрішню пам'ять?


До складу внутрішньої пам'яті входять оперативна пам'ять, кеш-пам'ять і спеціальна пам'ять.
1. Оперативна пам'ять
Оперативна пам'ять (ОЗУ, англ. RAM, Random Access Memory - пам'ять з довільним доступом) - це швидке запам'ятовуючий пристрій не дуже великого обсягу, безпосередньо пов'язане з процесором і призначений для запису, зчитування і збереження виконуваних програм і даних, що обробляються цими програмами.
Оперативна пам'ять використовується тільки для тимчасового зберігання даних і програм, так як, коли машина вимикається, все, що знаходилося в ОЗУ, пропадає. Доступ до елементів оперативної пам'яті прямий - це означає, що кожен байт пам'яті має свою індивідуальну адресу.
Обсяг ОЗУ зазвичай становить від 32 до 512 Мбайт. Для нескладних адміністративних завдань буває достатньо і 32 Мбайт ОЗУ, але складні завдання комп'ютерного дизайну можуть зажадати від 512 Мбайт до 2 Гбайт ОЗУ.
Зазвичай ОЗУ виповнюється з інтегральних мікросхем пам'яті SDRAM (синхронне динамічне ОЗУ). Кожен інформаційний біт в SDRAM запам'ятовується у вигляді електричного заряду крихітного конденсатора, утвореного в структурі напівпровідникового кристала. Через струмів витоку такі конденсатори швидко розряджаються, і їх періодично (приблизно кожні 2 мілісекунди) заряджають спеціальні пристрої. Цей процес називається регенерацією пам'яті (Refresh Memory). Мікросхеми SDRAM мають ємність 16 - 256 Мбіт і більше. Вони встановлюються в корпусу і збираються в модулі пам'яті.
Більшість сучасних комп'ютерів комплектуються модулями типу DIMM (Dual-In-line Memory Module - модуль пам'яті з дворядним розташуванням мікросхем). У комп'ютерних системах на найсучасніших процесорах використовуються високошвидкісні модулі Rambus DRAM (RIMM) і DDR DRAM.
 
  Модулі пам'яті характеризуються такими параметрами, як обсяг - (16, 32, 64, 128, 256 або 512 Мбайт), число мікросхем, паспортна частота (100 або 133 МГц), час доступу до даних (6 або 7 наносекунд) і число контактів ( 72, 168 або 184). У 2001 р починається випуск модулів пам'яті на 1 Гбайт і дослідних зразків модулів на 2 Гбайта.
2. Кеш-пам'ять
Кеш (англ. Cache), або сверхоперативная пам'ять - дуже швидке ЗУ невеликого обсягу, що використовується при обміні даними між мікропроцесором і оперативною пам'яттю для компенсації різниці в швидкості обробки інформації процесором і дещо менш швидкодіючої оперативної пам'яттю.
Кеш-пам'яттю управляє спеціальний пристрій - контролер, який, аналізуючи виконувану програму, намагається передбачити, які дані і команди найімовірніше знадобляться найближчим часом процесору, і підкачує їх у кеш-пам'ять. При цьому можливі як "попадання", так і "промахи". У разі потрапляння, тобто, якщо в кеш підкачати потрібні дані, вилучення їх з пам'яті відбувається без затримки. Якщо ж необхідна інформація в кеші відсутній, то процесор зчитує її безпосередньо з оперативної пам'яті. Співвідношення числа влучень і промахів визначає ефективність кешування.
Кеш-пам'ять реалізується на мікросхемах статичної пам'яті SRAM (Static RAM), більш швидкодіючих, дорогих і малоёмкіх, ніж DRAM (SDRAM). Сучасні мікропроцесори мають вбудовану кеш-пам'ять, так званий кеш першого рівня розміром 8, 16 або 32 Кбайт. Крім того, на системній платі комп'ютера може бути встановлений кеш другого рівня ємністю 256, 512 Кбайт і вище.
3. Спеціальна пам'ять
До пристроїв спеціальної пам'яті відносяться постійна пам'ять (ROM), перепрограмувальна постійна пам'ять (Flash Memory), пам'ять CMOS RAM, що живиться від батарейки, відеопам'ять і деякі інші види пам'яті.
Постійна пам'ять (ПЗУ, англ. ROM, Read Only Memory - пам'ять тільки для читання) - незалежна пам'ять, використовується для зберігання даних, які ніколи не вимагатимуть зміни. Зміст пам'яті спеціальним чином "зашивається" у пристрої при його виготовленні для постійного зберігання. З ПЗУ можна тільки читати.
Перепрограмувальна постійна пам'ять (Flash Memory) - незалежна пам'ять, що допускає багаторазову перезапис свого вмісту з дискети.
Насамперед у постійну пам'ять записують програму керування роботою самого процесора. У ПЗУ знаходяться програми управління дисплеєм, клавіатурою, принтером, зовнішньою пам'яттю, програми запуску і зупинки комп'ютера, тестування пристроїв.
Найважливіша мікросхема постійної або Flash-пам'яті - модуль BIOS. Роль BIOS двояка: з одного боку це невід'ємний елемент апаратури, а з іншого строни - важливий модуль будь-якої операційної системи.
BIOS (Basic Input / Output System - базова система введення-виведення) - сукупність програм, призначених для автоматичного тестування пристроїв після включення живлення комп'ютера і завантаження операційної системи в оперативну пам'ять.
Різновид постійного ЗУ - CMOS RAM.
CMOS RAM - це пам'ять з невисокою швидкодією і мінімальним енергоспоживанням від батарейки. Використовується для зберігання інформації про конфігурацію і склад устаткування комп'ютера, а також про режими його роботи.
   
Інтегральні схеми BIOS і CMOS
Вміст CMOS змінюється спеціальною програмою Setup, що знаходиться в BIOS (англ. Set-up - встановлювати, читається "сетап").
Для зберігання графічної інформації використовується відеопам'ять.
Відеопам'ять (VRAM) - різновид оперативного ЗУ, в якому зберігаються закодовані зображення. Це ЗУ організовано так, що його вміст доступно відразу двом пристроям - процесору і дисплею. Тому зображення на екрані змінюється одночасно з оновленням відеоданих в пам'яті.


:: Наша кнопка ::

Отримати код кнопки:


:: Реклама ::

Читаем на сайте: https://vsyarybalka.ru


:: Посилання ::

Ласкаво просимо на наш сайт informatuka.info. Тут ви зможете знайти повний курс лекцій з предмету інформатика, які допоможуть вам здобути кращі знання в області цієї галузі.

 


Copyright © Kivi-X, 2007-2022